Zelta gredzeni un to daudzveidība

Jau izsenis zelta gredzeni simbolizē stabilitāti un pastāvību, kļūstot par simbolu izturīgām attiecībām, stiprām laulībām un ģimenes vērtībām. Taču, lai izvēlētais gredzens atbilstu tam, kādu simbolisko vērtību tam piešķiram, tam jābūt kvalitatīvam un skaistam.

Zelta gredzenu klāsts

Rotaslietu klāsts ik gadu tiek papildināts ar jaunām, greznām kolekcijām, un, pateicoties piesātinātajam tirgum, pieejami arī lēti zelta gredzeni par draudzīgām cenām. Ikdienā zelta gredzenus saistām ar laulībām un īpašiem notikumiem, taču zelta gredzeni vīriešiem un sievietēm ir iecienīta izvēle arī citos dzīves notikumos un ikdienā.

Gredzeni sievietēm

Zelta gredzeni sievietēm pieejami ļoti daudzveidīgā klāstā, tostarp gan vienkārši zelta riņķi, gan gredzeni ar dārgakmeņiem, piemēram, zelta gredzeni ar briljantiem. Ja vēlaties iepriecināt kādu dāmu, gredzens ir lieliska dāvana jebkuros svētkos. Taču izvēlēties labāko no gredzeniem nebūt nav viegli, it īpaši, ja tas tiek dāvināts kādā gadadienā vai kā saderināšanās gredzens, jo tas kļūs par simbolisku aksesuāru, un tiks valkāts gadiem ilgi.

Lai izvēlētos labāko gredzenu, jāņem vērā sekojoši faktori:

  • proves numurs – skaitlis, kas iegravēts uz gredzena, norāda zelta attiecību pret citiem materiāliem, kas izmantoti gredzena sakausējumā. Jo lielāks ir norādītais numurs, jo tīrāks zelts. Piemēram, zelta gredzeni 585 nozīmē, ka to sastāvā ir 58,5% tīra zelta;
  • izmantotie metāli gredzena sakausējumā – tā kā lielākajai daļai gredzenu tiek izmantota 585 prove, to kvalitātes atšķirības rada tieši citu metālu klātbūtne, piemēram, gredzeni ar sudraba sakausējumu būs lētāki, kā baltā zelta izstrādājumi;
  • ražotāja un tirgotāja reputācija – lai gan dārglietas kvalitāti lielākoties nosaka proves numurs, ir ražotāji, kuri izmanto nekvalitatīvus sakausējumus, kā rezultātā gredzeni ātri apbružājas vai apsūbē.

Īpaši pievērsiet uzmanību šiem kritēriejiem, ja nepieciešami saderināšanās zelta gredzeni, jo līgava to nēsās visu dzīvi un gredzenam jābūt ne tikai skaistam, bet arī izturīgam.

Gredzeni vīriešiem

Vīriešu vidū gan populārāki ir zelta gredzeni bez akmeņiem, tā vietā izvēloties, piemēram, gredzenus ar gravējumiem. Taču agrāk vēsturē bija iecienīti arī vīriešu zelta gredzeni ar lieliem, masīviem dārgakmeņiem, tādējādi simbolizējot varu, ietekmi un bagātību.

Laulību gredzeni

Tā kā zelts ir dārgs cēlmetāls, to parasti izmanto ļoti īpašos dzīves notikumos, piemēram, kristībās un kāzās. Zelta saderināšanās gredzeni tiek izmantoti retāk, dodot priekšroku sudrabam, savukārt laulību gredzeni gandrīz vienmēr tiek izvēlēti tieši no zelta. Zelta laulību gredzeni tiek piedāvāti gan pavisam vienkārši, ar gludu kausējumu un simbolisku gravējumu gredzena iekšpusē, gan zelta gredzeni ar akmeņiem un interesantiem rakstiem.

Laulības gredzenu cenas

Parasti pāra izvēli par gredzeniem nosaka gan gaume, gan pieejamais budžets. Ierakstot interneta pārlukos “Zelta laulības gredzeni cenas” vai “Zelta gredzeni cenas”, atradīsim virkni piedāvājumu, tostarp gan lētākus, gan dārgākus sakausējumus, kā arī ir virkne juvelieru, kas piedāvā zeltlietu pārkausēšanu, kas ir ekonomisks un lielisks risinājums, jo šādi zelta laulības gredzeni vienlaikus palīdz gan ietaupīt līdzekļus, gan kopā apvienot abu jaunlaulāto rotaslietas vienā, simbolizējot abu apvienošanos kopīgam dzīves ceļam.

Taču, izvēloties gredzenu, svarīgs ir ne tikai materiāls un izskats, bet arī precīzs tā izmērs. Lai zelta gredzeni kalpotu gadiem ilgi un nepazustu, tiem jābūt ērtiem. Gredzens nedrīkst būt ne pārāk ciešs, ne vaļīgs, tādēļ pirms pirkuma veikšanas vēlams zināt precīzu izmēru, ko visvienkāršāk var noteikt pēc pirksta apkārtmēra.