Gredzenu vēsture

Viens no pirmajiem atklājamajiem dimantiem bija aptuveni 3000 gadus atpakaļ Indijā. Bet, tikai līdz 11. gadsimtam, dimanti tika pārveidoti par skaistiem, brīnumainiem dārgakmeņiem. Pirmo reizi dimanti tika izmantoti kā juvelierizstrādājumi, kad Ungārijas karalienes kronis tika piepildīts ar plašu to izvēli. 1477.gadā Marijai no Burgundijas tika piešķirts pirmais dimanta saderināšanās gredzens no Austrijas Armēnijas Maksimilijas. Tas sāka mūžīgu tradīciju lūgt jūsu nozīmīgo citu roku laulībā, izmantojot dimanta gredzenu.

Viduslaiku periodā Eiropā rotaslietas tika izmantotas, lai klasificētu savu statusu sabiedrībā. Aristokrāti valkāja izcilākos juvelierizstrādājumus, bet pārējie iedzīvotāji valkāja alvu un varu. Tajā laikā dārgakmens nebija sagriezts vai pulēts. Toreiz dārgakmeņi tika ievesti Eiropā, jo rubīni un smaragdi ir viens no iecienītākajiem. Kaut arī dārgakmeņi nebija sagriezti vai pulēti, tie bieži bija iegravēti.

Labi zināms renesanses perioda aspekts bija pastāvīgs skaistuma meklējums. Šajā laikā juvelierizstrādājumi kļuva par ornamentu, kas simbolizēja cilvēka bagātību. Kā dimanti kļuva populārāki renesanses laikā, fasādes dārgakmeņu māksla auga. Juvelierizstrādājumi arī atdarināja reālos dzīves objektus, piemēram, dzīvniekus, ķirzakas, papagaiļus vai pelikānus.

Pēc labi zināmā dimanta skriešanās Dienvidāfrikā dimanti bija vieglāk pieejami, mainot juvelierizstrādājumu nozari uz visiem laikiem. Dimanta tendences 20. gadsimta politiskie stendi ļoti ietekmēja.

1910. gados 20. gadsimta otrajā daļā dimanta gredzeni sastāv no dzeltenām zelta joslām ar solitāru dimantu.

20. gadsimta 20. gados – 20. gs. Dimanta gredzeniem bija raksturīgs mežģīņu stila dizains ar dimantu, kas ievadīts metāliskā vidē.

1930-tajos gados – tāpat kā Art Deco tēmu iedvesmotās ēkas, tas arī iedvesmoja dimanta rotaslietu dizainu.

1940. gados – šajā laikā baltais zelts kļuva plaši populārs rotaslietu veidošanā. Gredzena metāla iestatījums tika apvienots ar vintage Edvarda stilu.

1950-tajos gados – 50. gados pēckara laikā bija daudz iespēju, kad runa bija par juvelierizstrādājumu izgatavošanu. Baltajiem zelta, dzeltenā zelta un platīna piedāvājumiem bija pieejami dažādi metāli, kā arī jebkura dimanta forma.

60. gados – pēckara uzplaukuma dēļ platīns kļuva ļoti populārs 60. gados.

70. gados – 70. gadu laikā gredzeni tika izstrādāti, lai parādītu dimantu kopas.

Deviņdesmitajos gados – 80. gadi ir pazīstami ar savu burvīgo stilu, kas būtiski ietekmēja juvelierizstrādājumu dizaina nozari. Viens no populārākajiem izskats bija aizņemts baguete dimants uz stumbra zelta iestatījuma.

21. gadsimtā – 21. gadsimta laikā tika ieviesti dažādi dimantu dizaini. No halo dimanta gredzeniem līdz klasiskajam solitārs gredzenam ir pieejami dažādi gredzenu modeļi. Dimanta gredzeni ir pieejami arī ar plašu metālu izvēli, piemēram, baltu, dzeltenu un rožu zeltu un platīnu. Dimanti ir pieejami arī dažādās formās un izmēros.

Gadu gaitā dimantu juvelierizstrādājumu modeļi ir būtiski mainījušies, pateicoties jaunu metālu un dimanta griešanas metožu atklāšanai. Kaut arī gredzenu dizaini varētu būt mainījušies un daži stili bija modē, dimants paliek radījums, kuru varat dārgumu uz visiem laikiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *